Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Tarotová predpoveď pre rok 2017 - rok ohnivého kohúta

„Ten kto je šťastný, môže učiniť šťastným, a pokiaľ to tak činí, zväčšuje svoje vlastné šťastie.“ Joh.Ludwig Wilh Gleim

Rok 2017 je pod vládou desiatky, Kolesa osudu a planéty Jupiter, planéty náboženstva, ideológii, výskumu a objavom. Víťazstvo ale aj porážka – záleží na vôli človeka a ako on vynaloží s príležitosťami.  V tomto roku by ste mali byť pripravení na neočakávané príležitosti dať vášmu životu nový rozmer. Využite všetky možnosti, príležitosti, ktoré sa vám v tomto roku naskytnú a vstúpte do nových oblastí, ktoré sa pred vami otvoria. Je to rok, počas ktorého môžete niečo aktívne vo vašom živote zmeniť. Zvýšia sa intuitívne schopnosti (preto dajte na vašu intuíciu) a vy sa môžete naladiť na ľudí zo svojej minulosti, ktorí sa akoby zázrakom objavia. Dokážte prejaviť vašu vnútornú silu a nezávislosť. Ak nevyužijete ponúkané možnosti presadiť sa, stratíte ich. Rok vhodný na zmenu bydliska. Ak ste sa po dlhé roky s námahou usilovali aby ste dosiahli určitý cieľ, v tomto roku sa dočkáte odmeny za svoje snaženie a to, formou či už postupom v zamestnaní, alebo dostanete správu, ktorá bude znamenať vo vašom živote zmenu. Nehľadajte šťastie v materiálnych veciach. Musíte byť šťastní vnútorne, vstúpiť do kolesa čiže odhmotniť sa, šťastie nájsť v sebapoznaní. Ostatné veci okolo nás strácajú význam, ak sa dokážete vyrovnať sami so sebou, len vtedy budete šťastní. Ale ak sa neponoríte do seba, ste len na obvode kolesa, raz hore a raz dole. Pamätajte, že  všetko má svoj začiatok a koniec. Tam kde sa niečo staré končí, nové začína. 

Kreslený obrázok Obesenca väčšinou zbudí desenie, pocit bezmocnosti. Je to však nádhernou kartou Tarotu. Karta vás nabáda aby ste získali nové videnie, zastavili sa. Je tu istá skúška vašej sily a citov, čo treba znášať. Je tu utrpenie, ktorý však umožňuje nové videnie svetla. Čomu sa dá v živote vyhnúť? Určité veci treba prežiť a prekonať, inak sa vrátia v horšom. Skúška vám poskytuje zosilnenie ducha pre vašu ochranu, avšak pre slabých to môže znamenať úplné zastavenie a trápenie. Človek si vytvára neslobodu vlastným vedomím. Ak sú obmedzenia z vonku, musíte ich zmeniť, prekonať. Obmedzenia môžu byť dané vierou vo falošný ideál. Oči sledujú iba to, čo sa v okamžiku udeje navonok, ale potrebujete takéto okamžiky vnímať aj citom a vidieť ich históriu, ich detstvo. Povrchné city vás občas môžu klamať a preto je potrebné získať hlbšie prežitie a pochopenie. Odvaha a statočnosť, dôvera vo vlastné schopnosti. Sila je karta presvedčenia, že zvíťazí dobro nad zlom. Lev neustále prekonáva prekážky a vyznačuje sa vnútorným kľudom a dáva veľkorysé dary za pochvalu a uznanie. Muž na karte krotí leva, čo je iste nebezpečným a veľmi odvážnym skutkom. Keď stúpite s vlastnými obmedzenými možnosťami do chaosu, ktorá vás obklopuje, je to nebezpečné. Ten, kto sa však neutkal s týmto nebezpečenstvom, sa nikdy nestane odvážnym človekom. Karta vás nabáda, aby ste získali sebadôveru a použili vlastnú vnútornú silu viery. Je to boj medzi vierou Dávida a silou Goliáša, ako vyjadrenie pravej viery (sily modlitby), čo dokáže zázraky. Je potrebné správne hodnotiť sám seba, vaše minulé skutky, skryté túžby, aby ste odstránili nebezpečie. Možno bude potrebné venovať pozornosť varovaným signálom, intuícii a snom. Arkánum Mesiac vyjadruje osobné uplatnenie spravodlivosti aj voči sebe samému. So silou môžete objaviť svoj vyšší cieľ. V tomto roku sa treba zamerať na zdravie, v žiadnom prípade ho nepodceňovať. Zdravie potrápi hlavne ženy. Problémy s imunitou. Radím obrátiť sa na zdroje prírody, tráviť v nej viac času. Dbajte na zdravú rovnováhu. Veľa sa bude hovoriť o krvi, bude jej málo alebo sa rozšíri jej infekcia. Vyhýbať sa extrémnym športom alebo miestam kam môže dôjsť k väčším zraneniam. Zamerajte sa tiež na rodinnú harmóniu, šťastie a hlavne zdravie. 

 V roku 2017 odporúčam, aby sa uprednostňovali šaty a šperky, alebo bytové doplnky v tehlovo červenej farbe, žltý alebo hnedý sfalerit a zlatá farba. Je však potrebné si zapamätať, aby sa počas tohto roku zabránilo používanie červenej farby pre oblečenie alebo drahých kameňov (čerešne a ružový topaz, červený rubín a červený diamant, granát, rodochrozit ...).

Vzťahy budú v tomto roku potrebovať rovnováhu. Hrozí, že fyzická príťažlivosť zahmlí emočné alebo iné záväzky, ktoré treba riešiť. Akoby sa všetka romantika vytratila a v popredí bude iba príťažlivosť a sexualita. Kroťte svoje vášne láskavosťou. Dôjde k bolestivým vyjasneniam problémov vo vzťahoch, ktoré nie sú založené na pevnom základe alebo určitú dobu v predošlom roku stagnovali. Dôjde tiež k napätiu v mnohých rodinách. Bude chýbať rešpekt a tolerancia. Týmto by som chcel upozorniť hlavne ženy, aby dávali jasne a na pravú mieru všetko to, čo si myslia. Vo vzťahoch chýba úprimná komunikácia medzi partnermi. Pre „single“ ľudí je toto ideálny rok na nájdenie tej pravej osoby a vytvorenie takých podmienok pre fungovanie vzťahu, ktoré budú vyhovovať všetkým zúčastneným.

Pre prácu a financie budeme skúšaní, ale výsledky by mali byť pozitívne. Akú polievku ste si navarili, takú ju aj zjete. Bude to rok, v ktorom sa chyby či neurovnané spory dostanú do poriadku. Staňte sa sudcom vo vlastnom živote a využite svoje hľadisko a čestnosť nato, aby ste spravili dobré rozhodnutia, ktoré vás ochránia v budúcnosti. Bude sa dariť hlavne ľuďom v IT odbore, výskumníkom a riadiacim pracovníkom v oblasti financií, ľuďom narodených v znamení Váh a Panny, a všetkým ľuďom, ktorí vedia správne využívať dar jazyka, komunikácie a trpezlivým osobám. Ak riešite súdne spory, vedzte, že v tomto roku, ak ste v práve, sa stanete víťazmi. V tomto roku sa bude veľa rekonštruovať (staré budovy, obnovenie starých remesiel, obnovenie podnikania a pod.). Podpisovať zmluvy alebo robiť dôležité rozhodnutia je najlepšie robiť vo 4tý a 26ty deň mesiaca.

Duchovná rada pre tento rok znie : Skúška duchovnosti a boj lásky - Boh si odpočinul a posvätil siedmy deň. Skúška ľudstva, oddelenie zla od dobra, boj lásky.  

Siedmy stvoriteľský deň, v ktorom sa nachádzame, potrebuje dva príchody Krista. Prvý nastal v mene lásky a vykúpenia a druhý príde v mene súdu a víťazstva ešte počas siedmeho dňa. Je to boj duchovnosti lásky a pravdy súčasne a nie je možné oddeliť to z hľadiska nášho hmotného sveta. Sú umiestnené pod číslom sedem, ako SABAT, deň odpočinku a svätosti, ktorý má však mimoriadny význam z hľadiska zeme. Karta Voz sa vyznačuje veľkou duchovnosťou, čo smeruje k oddeleniu dobra a zla (teda spravodlivosť) a tiež snaha prejaviť lásku. 

Arkánum Voza predstavuje veľkú silu a moc. Voz má zapriahnuté mocné bytosti (sfingy), a preto ten, kto riadi musí vedieť udržať rovnováhu týchto bytostí a musí mať aj veľkú odvahu. Tiež tu vyvstáva otázka, kedy je správne vyraziť s takým mocným vozom, lebo odklonenie z dráhy môže mať katastrofálne následky. Ste pripravení na nové začiatky. Všetky znamenia ukazujú na zmenu lepšiemu, za predpokladu načúvania múdrosti vnútorného vedenia. Zoberte veci do vlastných rúk a siahnite ku hviezdam. V tomto roku by ste sa mali naučiť zvládať svoje horšie stránky a dávať ich do súladu s lepšou stránkou svojej osobnosti, naučiť sa disciplíne a poriadku. 

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnym odkazom www.vestenietarot.wbl.sk  Ďakujem za pochopenie.

 
TOPlist
aktualizované: 17.12.2017 23:14:31